مطلب مرتبط:

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در روزهای گذشته عکسی از یک بنر با مضمون "نخواندن نماز در یک کارخانه جریمه ‌ای ۱۲۰ هزار تومانی به همراه دارد"، در شبکه‌های اجتماعیمنتشر شد، عکسی که برداشت‌های متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازیبه دنبال داشت و بسیاری از این اقدام مسئولان کارخانه انتقاد کردند.

ستاد اقامه نماز کشور نیز به این موضوع واکنش نشان داده و در بیانیه‌ای گفته است: "با عنایت به خبر منتشر شده مبنی بر جریمه نقدی و یا اخراج از یکی از کارخانه ها ، برای کارکنانی که به نماز جماعت نمی روند . با پیگیری های صورت گرفته متاسفانه این اقدام ناصواب واقعیت داشته و با تماس صورت گرفته با مدیر کارخانه علی رغم نیت خیر ایشان به کج سلیقگی در این خصوص اذعان داشتند و مقرر گردید سریعا این روند اصلاح گردد".

پس از انتشار تصویری از این بنر در کارخانه و همچنین واکنش‌های کاربران و ستاد اقامه نماز، فیلمی از سخنان رهبر معظم انقلاب نیز در خصوص اجبار نشدن افراد در خواندن نماز اول وقت و یا شرکت اجباری در نماز جماعت در کارخانه ها و ادارات منتشر شد که به معنای واقعی خود فصل الخطاب است.

ایشان می فرمایند: "اینکه بخشنامه کنیم کارمندان باید سر ظهر اول نماز اول وقت بخوانند درست نیست، یا اینکه حتما افراد در نماز جماعت شرکت کنند، اینطور نیست، نماز جماعت مستحب است".

در ادامه فیلم سخنان رهبر انقلاب را که بیاناتشان همواره راهنما و راهگشا بوده است مشاهده کنید.