معاون رییس قوه‌قضاییه از تشکیل ۵میلیون و ۵۰۰هزار پرونده جدید در سال گذشته خبر داد و گفت: تشکیل دادگاه برای زندانیان به صورت ویدئو کنفرانس از اقدامات قوه‌قضاییه در توسعه خدمات الکترونیک است. 
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری در دیدار با آیت الله نوری همدانی از تشکیل  ۵میلیون و ۵۰۰هزار پرونده جدید در سال گذشته خبر داد و افزود: رسیدگی به پرونده‌های قضایی نیازمند برخورداری از علوم نوین رایانه‌ای است. 
وی ادامه داد: ۴۵ هزار نقطه متصل به کامپیوتر در قوه‌قضاییه فعال است که در قالب آن ۵۰ طرح الکترونیکی در این دستگاه در حال اجراست. به گزارش خبرگزاری‌صدا وسیما، معاون رییس قوه‌قضاییه سامانه ثبت الکترونیکی شکایات و ابلاغ احکام و وقت دادگاه‌ها را در فضای مجازی، نمونه‌ای از این طرح‌ها خواند و گفت: در سال ۹۶ بیش از ۴۰ میلیون ابلاغ در قالب این طرح ارائه شده و همچنین اطلاعات بیش از ۱۰ میلیون شهروند ایرانی در سامانه ثبت شکایات بارگذاری شده است.
  رییس  مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه   رصد شدن احکام قضایی را از مزایای ساختار الکترونیکی بیان کرد و گفت: اینکه احکام قضایی قضات در معرض دید ناظران قرار گیرد سبب کاهش خطاهای عمدی و سهوی قضات می‌شود. 
 تشکیل دادگاه برای زندانیان به صورت ویدئو کنفرانس از دیگر اقدامات قوه‌قضاییه در توسعه خدمات الکترونیک در این قوه است که در این دیدار به آن اشاره شد. 
در ادامه آیت الله نوری همدانی هم بر رسیدگی به حقوق مدعیان در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأکید و ابراز امیدواری کرد: برخورداری از این ظرفیت‌ها می‌تواند از توالی زمانی رسیدگی به پرونده‌ها بکاهد.