معاون حقوقی قوه‌قضاییه، گفت: تیم جدیدی از قوه‌قضاییه در حال بررسی لایحه تأمین امنیت اجتماعی زنان در برابر خشونت است.
ذبیح الله خداییان، اظهارکرد: یک تیم جدید روی لایحه تأمین امنیت اجتماعی زنان کار می‌کند و در حال بررسی تأکیدات ریاست قوه‌قضاییه است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا از نمایندگان دولت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز افرادی در این تیم حضور دارند، عنوان‌کرد: خیر، در دوره قبل این بررسی با حضور نمایندگانی از دولت به ویژه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام و موادی از لایحه تأمین امنیت زنان علیه خشونت اصلاح شد. 
وی ادامه داد: این بار اما تیمی از خود قوه قضاییه در حال بررسی آن هستند و به زودی برای امضا برای رئیس قوه قصاییه ارسال می شود. معاون حقوقی قوه‌قضاییه درباره زمان ارجاع آن به رییس قوه‌قضاییه و به تبع آن، ارسال به مجلس شورای اسلامی برای تصویب، به ایرنا گفت: دقیق نمی‌دانم تا چه زمانی طول می کشد، اما امیدوارم لایحه تأمین امنیت زنان علیه خشونت هر چه سریعتر ارسال شود. 
لایحه تاأین امنیت زنان یا خشونت علیه زنان، به طور کلی سه بخش دارد که شامل بخش‌های بازدارندگی، حفاظتی و حمایتی است. جلوگیری از آسیب‌های جسمی و روانی علیه زنان، ازدواج اجباری دختران زیر ۱۸ سال، پیشگیری و مجازات در حوادث اسیدپاشی و تأمین خانه امن برای دختران آسیب دیده از جمله موارد مطرح در این لایحه است.