آیت الله امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز «۱۳۹۷/۰۹/۳۰» تهران با اشاره به توصیه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر در مورد به کارگیری افرادی که نسبت به مردم رافت و لطف داشته باشند، افزود: دولت، دستگاه قضا و دستگاه قانون گذاری در این زمینه وظیفه دارند.

خطیب جمعه تهران با تاکید بر ضرورت توسل به امام زمان، به برخی معضلات اجتماعی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: این وضعیتِ طلاق در کشور چیست؟ خانواده متلاشی شده چیست؟ آیا اینها که دنبال طلاق و بر هم زدن زندگی‌اند توجهشان به امام عصر است؟ آیا این وضع آشفتگی در فضای خانواده‌ها با کشور شیعه ایران که ام‌القراست، همخوانی دارد؟

وی همچنین گفت: آیا درست است در ‌خانه‌ای که باید فضای آرامش باشد، فحش و دعوا وجود داشته باشد؟ آیا این نور است یا ظلمت؟ دین است؟ شیعه است؟ توجه به امام عصر است؟

امامی کاشانی همچنین خاطرنشان کرد:‌ در کشوری مثل ایران که این همه شهید داده و کشور در امنیت خاصی و در تراز بالای عزت و اقتدار قرار گرفته، آیا این وضع اقتصادی و احتکار و رشوه و گران‌فروشی درست است؟ این چه فسادی است که جامعه ما را گرفته؟ این چه جدایی از امام زمان است؟

وی با بیان اینکه کشور ایران و جمهوری اسلامی از نظر ایدئولوژی برجسته‌ترین تفکر دینی است و این تفکر بوده که انقلاب اسلامی را بوجود آورده، افزود: البته ما جوان شجاع، فداکار و ایثارگر فراوان داریم، رویش‌ها هم فراوان است ولی باید توجه به امام عصر بیشتر باشد. طلاق کجا و امام زمان کجا؟ گران‌فروشی، عیاشی، فساد، پول اندازی و خلاف کجا؟ «صلاح کار کجا و من خراب کجا/ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا»